Sıkça Sorulan Sorular
Müşteri Hizmetleri
Kurumsal İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Mali Mühür nedir?
E- fatura ve diger resmi belgelerin bütünlügünün, kaynaginin ve içerigini garanti altina alan, bu belgelerin elektronik ortamdan ilgililere iletimi ve elektronik ortamda saklanmasi sirasinda güvenligini ve gizliligini saglayan bir elektronik kasedir.
Mali Mühür nasıl alınır ?
Mali Mühür yalnizca Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafindan verilmektedir. Kamu sertifikasyon merkezinden Mali Mühür basvuru elektronik ortamda yapilmaktadir.e-Defter ve E-Fatura kullanmak isteyen firma sahiplerinin Kamu Sertifikasyon merkezi linklerinde online basvuru yapmasi ve istenilen formalari dolduruak Mali mühür ücretini Tübitaka iletmesi gerekir . Basvuru sonrasi kargo ile firmaya teslim edilir .
Mali Mühür için online Başvuru nereden yapılır ?
https://onlineislemler.kamusm.gov.tr/landing
Mali Mühürün Geçerlilik süresi nekadardır?
Mali Mühürün 3 Yiilda bir yenilenmesi gerekir . Firma Unvaninda degisiklik olmus ise yeniden basvuru sürecinin baslatilmasi gerekir eski mali mühürün geçerliligi olmamaktadir .
Mali Mühür ne amaçla kullanılabilir ?
Firma adina e belge düzenleyebilmek dijital ortamda gönderilmesini saglamak , muhafaza edebilmek gizlilik ve güvenligin saglanmasi amaçlarinda kullanilir
Mali Mühür Kimler için zorunludur?
efatura uygulamasi kullanmak isteyen yada zorunda olan tüzel kisilerin veri bütünlügünün saglanmasi ve inkar edilemezligin korunmasi amaci ile kullanimi zorunlu hale getirilmistir.

Bültenimize Kayıt Olun

Yenilikleri, gelişmeleri ve sektörle ilgili önemli haberleri kaçırmayın.

Kayıt olarak KVKK Aydınlatma Metni'ni okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Bize UlaşınOvinot Whatsapp