Skip links

E-Fatura & Ovinot Uygulamasının faydaları nelerdir?

Düşük Maliyetler 

Şirketler için e-faturanın birincil faydalarından biri, maliyetleri düşürmeye yardımcı olabilmesidir. E-fatura ile şirketler artık kağıt fatura basmak ve postalamak zorunda kalmıyor, bu da önemli miktarda para tasarrufu sağlayabiliyor. Baskı masrafı, yazdırma işlemi, imzalama, kaşeleme, postalama ve arşivleme gibi ciddi masraflar ve zaman kaybını da ortadan kaldırıyor. Ek olarak, e-fatura müşterilere otomatik olarak fatura gönderilebildiği ve ödemelerin zamanında alınmaması durumunda hatırlatmalar gönderilebildiği için geç ödemelerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Tüm bu maliyet azaltıcı özellikleri görmek ve deneyim sahibi olmak için Ovinot uygulamasını 30 gün ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz.

Artan Verimlilik 

E-fatura ayrıca bir şirketin faturalandırma sürecinin verimliliğini artırmaya da yardımcı olur. E-fatura ile faturalar otomatik olarak oluşturulup gönderilir, bu da zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlayarak şirketinizi daha verimli yönetmenize destek olur. Ovinot uygulaması müşteri ödemelerini takip edebilir ve ödemelerin zamanında alınmaması durumunda size hatırlatmalarda bulunur, bu da şirketinizin zamanında tahsilatlarını almasına yardımcı olur. Ayrıca, yanlış ve hatalı düzenlenen faturaların dijital ortamda düzeltilmesi kolaylık, hız, zaman ve maliyet düşürücü özelliklere sahiptir.

Geliştirilmiş Müşteri İlişkileri 

E-fatura ayrıca müşteri ilişkilerini geliştirmeye de yardımcı olur. E-fatura ile müşteriler faturalarını online olarak görüntüleyebilir, ödeyebilir, itiraz edebilir, iptalini isteyebilir. Bu da kağıt faturaları postayla almaktan daha kolay bir yöntemdir. Ayrıca, e-fatura sistemleri genellikle müşterilerin otomatik ödemeler oluşturmasına olanak tanır ve bu da müşteri memnuniyetini daha da artırır. Ovinot uygulaması birçok dijital ödeme sistemi ile entegre çalışmasından dolayı müşterilerinin beğenisini kazanmıştır.

Gelişmiş Veri Güvenliği 

E-faturalamanın bir başka yararı da veri güvenliğini artırmaya yardımcı olabilmesidir. E-fatura ile şirketler, kaybolabilecek veya çalınabilecek hassas müşteri bilgilerini kağıt faturalarda saklamaktan kaçınabilir. Bu sebepten dolayı çoğu firma e-fatura düzenleme sınırlarına dahil olmasa bile sisteme dahil olup dijital fatura düzenlemeyi tercih ediyorlar. Ovinot uygulaması ve diğer e-fatura sistemleri müşteri bilgilerini şifreleyerek yetkisiz kişilerin erişemeyeceği şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca  E-faturalar dijital ortamlarda arşivlenebildiği için bir faturaya erişim sağlamak saniyeler içinde gerçekleşir. E-faturaların dijital ortamda oluşturulması ve saklanması esnasında kağıt faturada olduğu gibi üzerinde herhangi bir değişiklik, üstü çizilerek düzeltme, rakamların üzerinden oynayarak (3’ü 8 yapmak gibi ) düzeltme v.b. tüm güvensiz işlemler ortadan kalkmış durumdadır. Büyük kuruluşların yapay zeka yardımı ile e-faturaları kendi muhasebe, satın alma, sipariş, stok gibi sistemlerine el değmeden kayıtlarının otomatik yapılması sağlanarak hatalar minimize edilebilmektedir.

Doğa Dostu

E-Fatura,  basım ve gönderim süreçlerinde kağıt tüketimini minimuma indirdiğinden dolayı doğa dostu bir uygulamadır. Kesilen ağaç sayısını azaltmak hepimizin hedefi olduğundan e-fatura uygulamaları doğaya katkı sağladığı için insanlık adına çok büyük bir değer olmuştur.

Ovinot’un size uygun üyelik paketlerini incelemek için lütfen buraya tıklayınız.