Skip links

Bulut Ön Muhasebe Uygulamasının Temel 10 Faydası

Küçük veya mikro bir işletmeniz/şirketiniz varsa, şahıs şirketiyseniz, esnafsanız, serbest çalışan iseniz veya serbest meslek erbabı iseniz, serbest muhasebeci mali müşavirden hizmet alıyorsanız gelir giderinizi rahatça takip edip yönetmeniz, işinize hakim olmanız ve işlemlerinizi hızlı ve kolay yürütmeniz için bütçenize uygun bulut ön muhasebe uygulamaları önemli faydalar sunmaktadır.

Ön muhasebe süreçlerinizi basit, kolay ve hızlı yönetmeniz için Ovinot gibi kullanıcı dostu web tabanlı mobil uyumlu ‘bulut ön muhasebe uygulaması’  var.

Ovinot gibi bir bulut ön muhasebe uygulamasının size sağlayacağı temel 10 faydayı birlikte inceleyelim:

Hemen ön muhasebenizi tutmaya başlayın

Ovinot ön muhasebe uygulama üyeliğinizi bir dakika içinde hızlıca aktive eder etmez hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Hatta ilk 30 gün ücretsiz kullanabilirsiniz. Tüm ön muhasebe süreçlerinizi dijital ortama taşıma imkanına sahip olursunuz. Eski nesil masaüstü muhasebe programlarında bilgisayar olması şarttı, ayrıca kurulum, eğitim ve veri tabanı alanı gibi ihtiyaçlar da söz konusu idi. Web tabanlı mobil uyumlu yeni nesil ön muhasebe uygulamasını kullanmaya başladığınızda, önceki muhasebe verilerinizi Excel dosyası olarak bir iki dakika içinde uygulamanın içerisine aktararak, hiç veri kaybı olmadan işinize devam edebilme imkânınız bulunmaktadır.  Hayat hızlı ilerliyor, ön muhasebe uygulamaları da çağın gereği her an her yerden telefon, tablet, dizüstü ve masaüstü bilgisayar gibi tüm cihazlardan hızlıca işlem yapabilmenizi sağlıyor!

Basit ve kolay kullanımıyla rahat edin

Ovinot gibi bulut tabanlı ön muhasebe uygulamalarının en önemli özelliklerinden birisi de basit ve rahat olmasıdır. Excel’deki karmaşık formülleri ezberlemek ve uygulamak zorunda kalmadan çok daha pratik şekilde tüm ön muhasebe kayıtlarınızı kolayca tutmanızı sağlar.  Üstelik kullanımı için hiç eğitim almanıza da gerek yok, kullanıcı deneyim tasarımıyla özel olarak geliştirilmiş basit, kolay ve anlaşılır bir ara yüz ve yönlendirmelerle tüm fatura, gelir, gider, cari, stok, çalışan, müşteri, tedarikçi, banka, kasa, kredi kartı, ödeme, tahsilat vd. ön muhasebe işlemlerini eksiksiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İşinize hâkim olmaya başlayın

Ovinot ön muhasebe uygulaması ile süreçlerinize ve işinize daha hakim olmaya başlarsınız; ticari ve finansal verilerinizi daha sağlıklı analiz eder, kararlarınızı daha doğru alabilirsiniz. Gelir gider dengesini, kar-zarar durumunuzu, nakit akışınızı, para durumunuzu, tahsilat ve ödeme performanslarınızı her an görebilir; cari hesap ekstrelerinize anında ulaşabilir, isterseniz excell ile indirebilir veya aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şirket verilerini düzenli bir şekilde sisteme girmek. Böylece zaman kaybedici veri analizleri ve raporlar oluşturmayla uğraşmak yerine kahvenizi yudumlarken geçen ayın sonuçlarına bakıp yönetimsel kararlarınızı kolayca verebilir, işinize daha çok hâkim olabilirsiniz.

Tahsilatlarınız otomatik takip edilsin

Müşterilerinizden alacaklarınızın ve tahsilatlarınızın raporunu her an bir dakika içinde görebilirsiniz. Alacaklarınızın hatırlatmalarını belirleyeceğiniz gün ve tutar gibi kriterlere göre Ovinot müşterilerinize e-posta ile otomatik hatırlatır, sizin aramanıza gerek kalmaz. Ovinot üzerinden müşterilerinize otomatik göndereceğiniz alacak hatırlatmalarınızla birlikte, kredi kartıyla ödeme yapmaları için ödeme linki imkânı da sunarak epostalarınızı gönderirsiniz. Kredi kartıyla ödeme yapacak müşterileriniz vade farkıyla 12 aya kadar kendi kendilerine taksitlendirerek ödemelerini Ovinot üzerinden sanal pos hesabınıza anında yapabilirler.    Zamanında yapılmayan tahsilatlarınız için de aynı şekilde otomatik hatırlatma ve ödeme linki gönderme imkânınız bulunmaktadır. Böylece tahsilatlarınız hızlandırılır, tahsil ettiğiniz tutarlar artar, gecikmeler büyük oranda önlenir.. Alacaklarınızın tahsilat takibini bırakın Ovinot sizin için yapsın.

Cari hesaplar cepte

Müşteri, tedarikçi ve çalışan tarafında gerçekleşen faturalar, tahsilatlar, ödemeler, avanslar, iadeler gibi tüm cari hareketleri düzenli olarak uygulamaya işleyin ve her an takip edebilir olun. Böylece güncel cari bilgileriniz hakkında anlık, günlük, aylık veya arzu ettiğiniz tarih aralığında gerçekleşen hareketleri her an ve her yerden izleyebilir durumda olun. Müşterileriniz, tedarikçileriniz ve çalışanlarınızla ilişkilerinizi her zaman cebinizde taşıyın.

Ücretsiz kullanıcı ekleyin 

Ön muhasebe süreçlerinize dahil ettiğiniz yetkililerinizi ücretsiz olarak Ovinot’a kullanıcı olarak ekleyebilirsiniz. Böylelikle şirketinizde/işletmenizde sizin dışınızda ön muhasebe süreçlerinde işlem yapan bir yardımcınız sizin adınıza istediğiniz görevleri yerine getirebilir. Ovinot’u iş sahibi olarak sahip olduğunuz üyelikle siz kullanırken, ücretsiz olarak eklediğiniz ve yetkilendirdiğiniz ön muhasebe ve muhasebe süreçlerinizde çalışanlar da verimli şekilde işlemleri yapabilirler, işlerinizi yürütebilirler. Hangi işlem, kim tarafından, nasıl yapılmış gibi verileri veya hatalı işlem kayıtlarını her zaman takip edilebilirsiniz.

Mali Müşaviriniz de rahat etsin

Ovinot Mali Müşavir Paneli ile ücretsiz olarak ekleyerek izin verdiğiniz ve yetkilendirdiğiniz Serbest Muhasebeci Mali Müşaviriniz de muhasebe verilerinize ücretsiz şekilde kolaylıkla her yerden erişebilir. Gelir ve gider kayıtlarınızı ve belgelerinize erişebilir, kayıtları kolayca görebilir, gerekli kontrollerini yapabilir. Muhasebeleşecek işlemlerinize karar vererek, gerekli kayıtları kullandığı muhasebe programına uygun Excel formatında kendi tarafına istediği her zaman çekebilir veya Defter Beyan Sistemine doğrudan beyanınızı verebilir.

Sınırları kaldırın

Ovinot gibi bir yeni nesil bulut ön muhasebe uygulamasının en büyük avantajlarından biri de her yerden her an tüm cihazlardan erişime imkân vermesidir. Böylece ofise bağımlı kalmadan, seyahatte veya tatildeyken, 7/24, cep telefonu, tablet, dizüstü veya masaüstü bilgisayardan internet bağlantınız olan dünyanın her yerinden her an Ovinot’a erişebilirsiniz. İş sahibi olarak kendiniz için siz iş yapma sınırlarını ortadan kaldırdığınız gibi, yetkilendireceğiniz kullanıcılarınız ve mali müşaviriniz için de bu sınırları kaldırabilirsiniz.

Mevzuat uyumluluğunu dert etmeyin

Vergi, ticaret ve sosyal güvenlik ile ilgili mükellefleri ilgilendiren yasal düzenlemelerde uygulama güncellenerek anında uyumluluk sağlanmaktadır, Bulut tabanlı ön muhasebe uygulamaları sürekli ve düzenli olarak güncellenmekte, değişen mevzuat ve uygulamalara hızlı şekilde adapte edilmektedir. Mevzuat değişikliklerinin mükellef olarak sizi ilgilendiren boyutlarına kullanmaya başladığınız andan itibaren Ovinot ile her zaman uyumlu olursunuz.

Sürekli destek 

Ovinot uygulamasına üye olduktan sonra  kullanımla ilgili bir bilgi ihtiyacınız veya bir sorun olduğunda müşteri hizmetlerinden her zaman destek alabilirsiniz. Ovinot üyeliğiniz sürdüğü sürece teknik destek alma hakkınız da ilave ücret talep edilmeksizin devam eder. Ovinot’u kullanırken, fatura kesme işlemlerinden, otomatik tahsilat hatırlatmalarına, cari hesap ekstrelerinden excell ile içeriye veya dışarıya kayıt aktarmaya kadar tüm işlemlerde ihtiyacınız olduğunda güler yüzlü müşteri hizmetleri ekibinden her zaman destek alabilirsiniz.

Ovinot’un size uygun üyelik paketlerini incelemek için lütfen buraya tıklayınız.